دوشنبه 24 خرداد 1400
 » متن سخنرانی - تا 1404 - انتخابات شورای شهر - جشن میلاد حضرت معصومه (س)
یا رفیق
متن سخنرانی
سید محمد انجوی نژاد
موضوع: تا 1404 | انتخابات شورای شهر
تاریخ: 1400/03/22


نکته بعد راجع به شوراها:
دو سه دقیقه بیشتر دقت کنید چون قرار است شما کمک کنید. برای مجلس یک کاری را برای اولین بار در کانون انجام دادیم؛ آن هم این بود که گفتیم هر کسی می‌خواهد لیست بدهد، آزاد است ولی ما انحصار در لیست را قبول نمی‌کنیم یعنی هر کسی می‌تواند لیست بدهد و برای لیستش اجماع جمع بکند، برای اجماعش می‌تواند انحصار بگذارد یا برای کسانی که در لیست انتخاب می‌شوند قانون بگذارد. هر کس هر کاری می‌خواهد بکند، آزاد است اما هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید ما لیست می‌دهیم، هیچ کس دیگر حق ندارد لیست بدهد. این مسئله را من قبول نمی‌کنم. گفتیم لیستی هم رأی نمی‌دهیم، اگر کل یک لیستی خوب بود به کل اعضای آن لیست رأی می‌دهیم، در یک لیستی هفت نفر از اعضا خوب هستند به هفت نفر از آن رأی می‌دهیم و پنج نفر را از جای دیگر می‌آوریم؛ یا از هر لیست یک نفر را انتخاب می‌کنیم؛ یا به طور کلی از لیست انتخاب نمی‌کنیم. مدل انتخابات باید این باشد. ما در انتخابات مجلس یک مناظره گذاشتیم و یک تابو را شکستیم که نمی‌شود یک عده بنشینند و لیست بدهند، بعد نماینده‌ها بگویند ما دیگر هستیم و کسی از ما سوال نکند! مردم هم بگویند چشم چون شما گفتید حتما خوب هستند. در این‌جا تعدادی از نمایندگان را دعوت کردیم، پرسش‌وپاسخ شد، تابویی شکست و اتفاق خوبی افتاد. در انتخابات شورا ما بحث را از کانون بالاتر بردیم و آن را جبهه‌ای کردیم؛ جبهه فرهنگی انقلاب. یک‌شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ در همین‌جا(حسینیه سیدالشهداء(ع)).

همان‌طور که در جریان هستید به مردم گفتیم چه کسانی را دعوت کنیم؟ یک تعداد زیادی اسم نوشته شد که از بین آن‌ها سی‌نفر اول را دعوت و تیم‌بندی کردیم؛ لیست تیم‌بندی‌ها به همراه کلیات و جزئیات آن در کانال‌های تلگرام، ایتا و اینستاگرام کانون و جبهه فرهنگی انقلاب بارگذاری شد. این افراد منتخب این‌جا می‌آیند و راجع به شناخت‌شان از شهر، برنامه و ابزارهایشان جواب می‌دهند. الحمدالله این سی نفر هم با وجودی که در لیست‌های مختلف هستند قبول کردند و آمدند، محبت کردند.

اتفاقی که می‌افتد این است: مردم برای این‌که صلاحیت یک کاندید را تشخیص بدهند، دیگر منتظر یک لیست نمانند و اگر یک کسی صلاحیت و مقبولیت دارد، مجبور نشود که برود خود را از یک کانال خاص مطرح کند. بداند حسینیه و جبهه انقلابی هست که به او تریبون می‌دهد تا حرفش را بزند. روش این است. ان‌شاءالله برای انتخابات بعدی مجلس کلا سیستم را تغییر بدهیم، یک جمع خیلی بزرگ‌تری از مردم بیایند و افراد مختلف حرف بزنند که تو جوان نگویی من دارم منکوب و سرکوب می‌شوم چون آقازاده و خانم‌زاده نیستم، چون رانت ندارم و ... ما هستیم و به شما تریبون می‌دهیم. من و جبهه فرهنگی انقلاب برای تو و آینده تو می‌خواهیم این کار را بکنیم. از ما که گذشته اما برای آینده تو می‌خواهیم این کار را بکنیم که یک استعداد در شیراز برای این‌که به مجلس یا شورا برود، نگوید من آقازاده نیستم و امیدی ندارم. بداند که یک جبهه مردمی هست که به او تریبون می‌دهد تا خودش را مطرح کند. دوازده ساعت کمک از شما می‌خواهم؛ سه‌تا چهارساعت یک‌شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه(23 تا 25 خرداد1400) در حسینیه تا آن‌هایی که می‌آیند تشویق شوند که شما می‌بینید. ببینند مردم دارند چکشان می‌کنند.

این کمکی که می‌خواهم برای من است؟ من آینده دارم؟ برای آینده توست. مجموعه‌های فرهنگی شهر و هیئات مذهبی برای شماست. بلافاصله بعد از اتمام مراسم، بچه‌های جبهه فرهنگی انقلاب فیلم سه ساعت مناظره را روی آپارات بارگذاری می‌کنند و لینک می‌دهند، شما روی این لینک کار کنید. این‌که الزاما شما این سه ساعت را گوش کنید موضوعیت نیست، باید در سطح شهر و کشور پخش شود که بدانند چنین برنامه‌ای دارد اجرا می‌شود. باید ویو آپارات بالا رود. مردم ببینند که این کار انجام شده؛ آمادگی و امیدواری.

پس دو تا کمک از شما می‌خواهیم:
1- سه‌تا سه ساعت حضور در این مراسم و بعد انتشار لینک فیلم کامل مناظره، خود کاندیدا روی قسمت خودشان کار کنند.
2- هیئت‌های مذهبی و مجموعه‌های مختلف زحمت بکشید این لینک آپارات را منتشر کنید. ما نه کاندیدا داریم و نه به آن نیاز داریم؛ ما بالاتر از این کاندیدا هستیم. برای آینده شما جوانان داریم کار می‌کنیم. در فضای‌مجازی لینک آپارات این فیلم مناظره را همه بگذارید.

اگر این دو کار انجام شود:
۱- در همین شورا تاثیر مثبتش را می‌گذارد.
۲- انتخاب نیروهای انقلابی توسط بدنه بزرگ‌تر نیروهای انقلابی اتفاق می‌افتد.

ان‌شاءالله کاری می‌کنیم که جلسه سیاسی‌تر شود، همه هم دید داشته باشند. در فضای مجازی هم لایو پخش می‌شود. فیلم کامل هم بلافاصله بعد از اتمام مراسم در آپارات جبهه فرهنگی انقلاب بارگذاری خواهد شد.