برنامه آينده
شنبه‌های پاک | تجمع زائرین و بازماندگان اربعین حسینی

سخنران: حجت‌الاسلام انجوی‌نژاد
مداح: حاج مهدی رسولی
قاری: آقای پیمان رضایی

زمان: شنبه 10 مهر 1400 | همراه با نماز مغرب و عشاء
مکان: صحن حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)
رهپويانیکشنبه 17 تیر 1397 نسخه چاپی
متن صحبت های داغ حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون مسائل اقتصادی، شرایط جامعه و اشرافیت مسئولین - ۹۷/۴/۱۶

بسمه تعالی
متن صحبت های داغ حجت الاسلام انجوی نژاد
پیرامون مسائل اقتصادی، شرایط جامعه و اشرافیت مسئولین

مراسم هفتگی شنبه شب
حسینیه سیدالشهداء(ع)
۹۷/۴/۱۶


» مشکل اصلی، نداشتن کار است!
با حاج حسین یکتا صحبت می کردم، می گفت : «الان مشکل آب خرمشهر بُلد شده، و الا مشکل اصلی آن جا و خیلی از جاهای کشور، این است که کار ندارند!»
مشکل اقتصادی و بیکاری، مشکلی جدی است.

» در مملکت سه قشر داریم :
»»» قشر اول : به شدت محرومند.
زنِ جیغ می زد و به اسلام فحش می داد که نان شب نداریم!

»»» قشر دوم : امثال من و شماییم. این قشر گیر هستند.
لباس و خانه و ... دارند، اما نیازهای دیگری دارند. این قشر برای یک زیارت رفتن گیر است و پول ندارد که برود! برای تفریح ساده و مسافرت گیر است! درحالی که تلویزیون هم از صبح تا شب این چیزها را پخش می کند؛ خانه های آنچنانی و ...، بچه نگاه می کند و به پدرش می گوید : ما با این هایی که تلویزیون نشان می دهد، فرق داریم یا نداریم؟! تفریح، زیارت، قشم، روسیه نمی رویم!! پدر هم در ذهنش با خودش می گوید که بچه خبر ندارد چقدر از زندگی خودم می زنم تا حداقل لباس آبرومندی داشته باشد!! این درصد دوم، خیلی زیادند! فقیر و بدبخت نیستند، اما در زندگیشان می لنگند.

» 99درصد مسئولین ما متمول هستند!!
»»» قشر سوم : متمول غرق در رفاهند.
بعد از چهل سال انقلاب، 99درصد مسئولین ما از این گروه سومند! به آن یک درصد هم پیشنهاد شده، خودشان آدم بودند و نرفتند! خانواده این مسئولین هیچ مشکل اقتصادی، رفاهی، آموزشی، تفریحی ندارند!

وقتی حاکمان ما این گونه باشند، من و شما چه امیدی داشته باشیم؟! بنده، همین فردا دوتا چیز به درد بخور داشته باشم، می فروشم و به فقرا می دهم. یک تلویزیون داریم، این هم می دهم، حداقل یک نفر که می تواند نگاه کند! شما هم، لوازم های اضافیتان را کم کنید.

» امکانات رفاهی مسئولین ارث پدرشان نبوده، از بَرِ من و شما خورده اند!
اگر قرار بود مسئولین با غر زدن های ما درست شوند، درست شده بودند! الان سال 97 است و وضع مسئولین ما از نظر امکانات رفاهی بهتر از 87 است، 87 از 77 بهتر، 77 از 67 بهتر، 67 از 57 بهتر! ارث پدرشان که نبوده، از بَرِ من و شما خورده اند!!

بنده می خواهم از فردا صبح هرچه مربوط به خودم است، بفروشم. چطوری شماها اسمتان امام حسینی است؟! چطور شب خوابتان می برد؟! چطور این لقمه ها از گلویتان پایین می رود؟! عده ای در شیراز در فقر مطلق به سر می برند! تلویزیونی نیست که بچه نگاه کند! الهی به حق حضرت زهرا(س) خدا روز قیامت شمر را ببخشد، این مسئولین مفت خور ما را نبخشد! بهترین پرواز، بهترین غذا، بهترین مکان و ... را دارند!

» چرا تا به حال حقوق مسئولی قطع نشده است؟!
مسئولین، خودشان و خانواده شان به مال حرام و مفت خوری عادت کرده اند! در عمرشان گرما، سرما، بی آبی، هیچ ناراحتی برای رسیدن به هیچ تفریحی نکشیده اند!!! انقلاب کردیم که آقایان از جیب ما بخورند و همه کاره بشوند! خانواده هایشان هم که اغلب دارند در خارج تحصیل می کنند!

ما تا چه زمانی باید رعایت مصالح را بکنیم؟! طرف 8ماه است حقوقش را نگرفته، مسئولین جمهوری اسلامی، چند نفرتان تا الان 8ماه حقوق نگرفته اید؟؟!! چرا حقوق شماها قطع نمی شود؟؟؟!!! فقط حقوق کسانی قطع می شود که اگر قطع شود، نمی تواند نان بخرد!

»»» پیشنهاد :
» در کانون دو موسسه داریم :
- خیریه شهدای رهپویان وصال، برای خانواده ها تخصصی کار می کند.
- موسس آفرینش لبخند، برای کودکان تخصصی کار می کند.

بنده نیروی این دو موسسه هستم و از خودم شروع می کنم. شما هم هرچه اضافه دارید به این جا یا هرجای دیگری بدهید، چون این داد زدن ها فایده ای ندارد!


کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات